משתמש חדש

פורומים פורום CPAP ישראל משתמש חדש

• לנושא זה 5 תגובות, 4 משתתפים, ועודכן על ידי לפני 1 year Avis
מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 53
    • תגובות 380
    • פעילות 433

שאלה שהגיע במייל מאבי טלבי משתמש בדרך:

השבוע קיבלתי את תוצאות בדיקת שינה באסותא עם המלצה להשתמש במכשיר Cpap. נחשפתי באינטרנט לאפשרויות רבות. כאן אני צריך את עזרתך. במה לבחור?

ראשית אני חבר בקופת חולים מכבי זהב, באתר שלהם יש 3 ספקים שונים עם השתתפות עצמית של כ 500 שח. לאור הידע שלך,

האם יש ספק מועדף? או מכשיר מועדף? שתוכל להמליץ לי.

אם זה חשוב נמנו בבדיקה 38 הפסקות נשימה.

נושא נוסף שראיתי שיש לך ניסיון הוא מכשיר שמיעה.

שאלה לי אליך יש לי מכשירים יקרים מאוד שרכשתי לפני כ 30 חודשים אצל אריה מכשירי שמיעה. אני מרגיש שהמכשירים משמשים כאילו רק כמגבר ולא עוזרים בהבנה של מה ששומעים (משיחות עם אנשים נוספים זו גם הבעיה אצלם)מה שגורם לי כמעט לא להשתמש בהם.

השאלה שלי לדעתך האם זה קשור לאיכות המכשירים או אוליי בעיה שמיעה שלי. בהקשר לתשובה, אשמח לקבל אינפורמציה לגני המכשיר האמריקאי שהעלת בפורם.

והאם אתה יודע אם מכבי משתתפים במכשיר שנקנע באופן עצמאי.

• הדיון הזה עודכן לפני 1 year ע״יAvis.
    • הדיון הזה עודכן לפני 1 year ע״יAvis.

אבי שדה - איני רופא ולא עוסק במכירת מכשירים או ציוד סיפאפ.
    משתמש סיפאפ ותיק, משתמש במכשיר: AirMini™ AutoSet™ Travel CPAP - ResMed
    מסכה: TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece
    054-9989515 avi-sadeh@rfar.com

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 11
    • פעילות 11

שבת שלום

אבי אני צריך את עצתך, בתור משתתף ותיק בפורום בוודאי צברת ידה וניסיון.

השבוע קיבלתי את תוצאות בדיקת שינה באסותא עם המלצה להשתמש במכשיר Cpap. נחשפתי באינטרנט לאפשרויות רבות. כאן אני צריך את עזרתך. במה לבחור?

ראשית אני חבר בקופת חולים מכבי זהב, באתר שלהם יש 3 ספקים שונים עם השתתפות עצמית של כ 500 שח. לאור הידע שלך,

האם יש ספק מועדף? או מכשיר מועדף? שתוכל להמליץ לי.

אם זה חשוב נמנו בבדיקה 38 הפסקות נשימה.

נושא נוסף שראיתי שיש לך ניסיון הוא מכשיר שמיעה.

שאלה לי אליך יש לי מכשירים יקרים מאוד שרכשתי לפני כ 30 חודשים אצל אריה מכשירי שמיעה. אני מרגיש שהמכשירים משמשים כאילו רק כמגבר ולא עוזרים בהבנה של מה ששומעים (משיחות עם אנשים נוספים זו גם הבעיה אצלם)מה שגורם לי כמעט לא להשתמש בהם.

השאלה שלי לדעתך האם זה קשור לאיכות המכשירים או אוליי בעיה שמיעה שלי. בהקשר לתשובה, אשמח לקבל אינפורמציה לגני המכשיר האמריקאי שהעלת בפורם.

והאם אתה יודע אם מכבי משתתפים במכשיר שנקנע באופן עצמאי.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 53
    • תגובות 380
    • פעילות 433

אבי תודה על הפנייה,

לאחר שיחתנו הארוכה אתמול בלילה מקווה שעניתי לפחות על חלק משאלותיך וכל שנותר לי זה רק להעלות חלק תמציתי בכתב לטובת המשתתפים.

להבנתי אין השתתפות הקופה לרכישת מכשיר מחוץ לחברות הקשורות עם הקופה.  https://www.maccabi4u.co.il/15196-he/Maccabi.aspx

המכשיר המומלץ משלושת החברות הוא ווינמן, אך יש לבדוק עם שאר החברות אם הן יכולות לבצע שדרוג בזמן הרכישה, המכשיר שבחרת הוא S10 או AIRMINI של RESMED. הוא כלל לחות במכשירים וצינור מחומם שתפקידם הוא נוחות בשינה בעיקר למשתמשי מסכה אפית כיוון שזרם האויר בה מרוכז וקר. הערה: נוחות זה מאוד אינדיבידואלי, מסקירת פורומים בחו"ל נראה כי רוב משתמשי  CPAP מעדיפים לחות עם חימום.

3 סוגי המסכות העיקריות הקיימות:

נחיריים –      NASAL PILLOW  –  https://www.1800cpap.com/images/products/detail/airfitp10cpapmaskresmed.png

אפית –   NASAL   –    https://www.1800cpap.com/images/products/detail/resmedswiftfxnano.3.jpg

פנים (אף+פה)-FULL FACE https://www.1800cpap.com/images/products/detail/resmedf30fullfacecpapmasksystem1.1.jpg

בנוסף קיימת מסכה ללא רצועות מסוג NASAL PILLOW  (מתאימה לאילו שאין להם בעיות בשיני הלסת העליונה)  https://youtu.be/AJqqVpc2

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 year ע"י Avis.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 176
    • פעילות 195

שלום טלבי וברוך הבא לפורום החדש שלנו,

בדיל של מכבי למבוטחיה יש יתרונות וחסרונות

היתרון הגדול הוא שבהשתתפות עצמית של מקסימום 500 ש"ח אתה מקבל מכשיר CPAP ומסיכות למשך תקופה של 3 שנים. זהו מחיר זול שלמיטב ידיעתי אף קופה לא מציעה אותה למבוטחיה בביטוח זהב.

מאידך החיסרון הוא שמכבי מאפשרת רכישה רק לאחד משלושת הספקים שזכו במכרז שערכה. המכרז נערך בעיקר על בסיס מחיר ולכן הספקים שזכו במכרז היציעו מכשירים מדור ישן ולא את המכשירים המתקדמים בשוק.

זה המצב לטוב ולרע.

מבין המכשירים במוצעים על ידי מכבי מצאתי את המכשיר של ווינמן כטוב יחסית. בפועל הם לא מספקים את ה SOMNOBALANCE אלא מכשיר מתקדם יותר (שגם הוא לא המכשיר המתקדם ביותר של היצרן). אני מציע לך לנסות אותו.

לגבי מסיכות כדאי לנסות מגוון של מספר מסיכות, לכל אדם יש מבנה אחר והוא מוצא מסיכה אחרת כנוחה יותר עבורו ספציפית ומכאן החשיבות להתנסות.

מאחל לך בהצלחה וקורא לך להמשיך לכתוב ולשאול בפורום

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

irity
    משתתף
    • נושאים 13
    • תגובות 77
    • פעילות 90

הי אבי

גם אני ראיתי שיש לך נסיון עם מכשירי שמיעה. אפשר לשאול אותך בנושא כאן?

אמא שלי זקוקה למכשירי שמיעה והיא ניסתה מכשיר נטען של סימנס אך לא התחברה אליו, התייאשה, ועתה היא לא משתמשת במכשירים כלל. באוזן אחת יש לה ירידה רצינית בשמיעה ובאוזן השניה היא שומעת די טוב.

אחרי חפירה באינטרנט הבנתי שהמחירים של החברות שמוכרות בארץ את המכשירים הם פשוט מטורפים. אחרי השתתפות סל הבריאות הם לא מתביישים לקחת מחירים של 10000 שקל וצפונה, וזאת רק השתתפות עצמית. אמא שלי רוצה לנסות שוב ומכיוון שהיא די לואו טק, ומצד שני היא לא רוצה להיות תלוייה במשווק כל הזמן בכל פעם שצריך לסדר את הווליום, הצעתי לה שתיקח מכשיר עם בטריה, ועם אפשרות לסדר את הווליום עצמאית עם כפתור כלשהו, לפי הסביבה שהיא נמצאת בה ועיקר ללא תלות של ריצות חוזרות ונשנות למשווק.

מה דעתך על מכשירים אלו?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 53
    • תגובות 380
    • פעילות 433

עירית,

אולי נפתח זאת בדיון חדש לטובת כולם?

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.