שימוש בסד לילה במקום CPAP במקרים מסויימים

פורומים פורום CPAP ישראל שימוש בסד לילה במקום CPAP במקרים מסויימים

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Dor
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 16
    • פעילות 22

שלום, אני כיום משתמש במכשיר CPAP אך שוקל על פתרון לשהיה מחוץ לבית מספר ימים ללא חיבור לחשמל או בתנועה רבה ולבדוק אולי סד לילה יכול להתאים לי למקרים אלו. האם ישנם אנשים אשר משתמשים פה בסד לילה ויכולים לשתף על החוויות והאם הם ניסו גם CPAP.

תודות,

דור

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 93
    • תגובות 859
    • פעילות 952

דור,

צחי, יצחק הוא מומחה בנושא. הוא משתמש בסד כשהוא בחו"ל. אם תחפש סד או סד דנטלי תמצא הרבה פרטים אשר הוא ואחרים כתבו.

ניסיוני בנושא הוא מלפני הרבה מאוד שנים, בתחילת דרכי,לא הצלחתי בזה. לדעתי זה תלוי בבעיה הפיזית שיש לכל מטופל ומתאים לאלו שהלחצים שלהם נמוכים משלי.

Dor
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 16
    • פעילות 22

AVIS היקר, תודה על ההפניה. ביצעתי את החיפוש ואכן מצאתי תגובות של יצחק בנושא. לאחר הקריאה, הייתי שמח לשמוע דעות של אנשים שמוגדרים כדרגת חומרה בינונית (AHI=27) עם לחצים ~9 והאם הסד מסייע במצבים אלו.

בברכת יום טוב,

דור

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 93
    • תגובות 859
    • פעילות 952

דור,

כדי לדעת אם סד יכול לעזור, צריך לדעת היכן הבעיה בדיוק. קיימת בדיקה בה עושים הרדמה מקומית ומחדירים מצלמה לראות את נקודות החסימה. לצערי קשה מאוד להגיע אליה דרך הקופות. מניח שכסף יפתח דלת לבדיקה. אם אני זוכר נכון פרופסור גדעון בכר עושה זאת. בבדיקה זו יכולים לדעת אם קדום הלסת התחתונה יכול למנוע חסימה. לפעמים החסימה היא בחיך או במקום שהסד לא עוזר. לפי הידוע לי מחברים שהתאים להם סד הלחץ שלהם לא היה מעבר ל-7. אבל לפעמים זה מקל על המטופל אבל לא יעיל כמו סיפאפ. כדי לקבל יותר פרטים על המקרה שלך, צריך לפנות לאנשי מקצוע. אני לא כזה.

בהצלחה.

Dor
    משתתף
    • נושאים 6
    • תגובות 16
    • פעילות 22

AVIS, תודה על תגובתך. ראיתי כי יצחק גם הגיב על שרשור בנושא לאחרונה.

במידה ו@יצחק יראה פוסט זה, תהיתי אם תוכל לשתף על תהליך ההסתגלות להתקן הדנטלי, והאם צריך לבצע אותו כל פעם מחדש טרום תחילת השימוש (לדוגמה שבוע לפני הנסיעה לחו"ל).

תודות.

דור

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 348
    • פעילות 369

שלום דור

ההסתגלות שלי לסד לא הייתה קשה במיוחד. אם כי נאלצתי ללכת עוד פעמיים שלוש לרופא שהכין אותו כדי לבצע התאמות ושיוף במקומות שהרגשתי יותר מידי לחץ.

אחרי שהוא סידר את זה בהחלט ישנתי איתו בקלות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.