שלום לכולם. חדש בעניין דום נשימתי

פורומים פורום CPAP ישראל שלום לכולם. חדש בעניין דום נשימתי

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Y5656
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

שלום לכולם.

קראתי כמה פוסטים פה לגבי המכשיר ורציתי לשאול כמה שאלו. תודה רבה לעונים. לפני כמה שבועות גילו שיש לי דום נשימתי בדרגה קלה למרות שבהרגשה אני מרגיש שזה קשה כי רוב היום אני כמו זומבי, לפעמים אני קם יותר עייף מאשר הלכתי לישון, אני קם מאוד עייף גם אחרי יותר מ10 שעות שינה וגם עצבני בלי סבלנות, רוב היום אני עייף ונרדם בקלות לא מצליח להתרכז אבל למרות זאת בבדיקת השינה קבעו שזה דרגה קלה ויש לי חשד שקבעו דרגה קלה זאת כדי לא לתת לי זכאות למכשיר CPAP שעולה לקופת חולים המון כסף (השתתפות עצמית 500-600 שקל ומחיר המכשיר עולה מ3000 ועד אין סוף).

בתוצאות הבדיקה המליצו לי סד דנטלי אבל יש לי המון בעיות בשיניים ולא בא לי לשים את זה.

1. האם למישהו מישהי קרה מקרה דומה?

2. היכן ניתן להשכיר מכשיר כזה לכמה שבועות כדי לראות אם בכלל יש יעילות לפתרון הבעיה?

3. כמה יעלה לייבא כזה מכשיר מחו"ל עם מיסים? ראיתי כאלה בסביבות 1000 שקל מסין (לא כולל מס)

4. אם הקופת חולים לא תאשר לי זכאות האם אני יכול לתבוע אותם ? או ללכת לבדיקת שינה פרטית ולקבל תוצאות אמתיות ואז אולי אקבל זכאות?

תודה רבה לעונים עונות

Talbavi
    משתתף
    • נושאים 0
    • תגובות 18
    • פעילות 18

שלום.

לדעתי אתה הולך רחוק מדיי עם המסקנות שלך, אני לא חושב שהשיקול של מעבדת השינה או קופת חולים למנוע ממך רכישה של מכשיר CPAP. יכול להיות שבאמת הבעיה שלך היא לא בעיית שינה. מניסיון שימוש במכשיר CPAP הוא לא הדבר הנעים ביותר.  לדעתי תפנה לנוירולוג שהוא גם רופא שינה. יש רופאים כאלה אני מכיר מחיפוש שערכתי רופא ששמו ברוך שם משפחה לא זוכר מקבל חולים בבית נארא זבוטינסקי 155 רמת גן.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

אני מסכים עם טלבי, אל תמהר להסיק מסקנות לא מבוססות.

מחיר סד טוב הוא כמחיר סיפאפ טוב. לדעתי, כדי לדעת אם יש סיכוי לסד לעזור,  צריך לדעת קודם מה הלחץ המרבי שנדרש לך. אם הלחץ הוא מקסימום 7יש סיכוי אבל לא בטוח. כדאי לעשות בדיקה היכן הבעיה בחלל הפה. סד מקדם לסת תחתונה קדימה צריך לדעת אם שם הבעייה וזה באמת יעזור. לקחת בחשבון שיתכן ויהיו כאבי לסת עד שמתרגלים.

בכל מקרה כדאי לעבור לשלב ניסיונות במכשירי סיפאפ שהמשווקים של קופח מספקים לניסיון ולדעת מה הלחץ.

כל הנתונים הנדרשים מופיעים בפורום זה.

בהצלחה

Y5656
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

אוקיי רבותיי תודה. אלך לנורולוג. בקשר לסד שיניים תכלס אולי עדיף כי אפשר לקחת אותו לכל מקום גם לחו"ל ואם זה עובד אז מה טוב אני מאמין שקשה לישון עם צינור בפנים אבל בכל מקרה רשום שהסד שיניים שזה ללא השתתפות קופות החולים, מישהו יודע כמה זה עולה כל העניין הזה?

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 61
    • תגובות 482
    • פעילות 543

סד דנטאלי מותאם אישית ודורש מספר ביקורים וכיוונים בפרקי זמן של שבוע. בערך עולה כמה אלפים. לא מדובר בסד שעולה דולר מעלי אקספרס וחאפרים בארץ עובדים על תמימים ומוכרים בעשרות או מאות שקלים.

אגב, יש סיפאפ קטן מאוד שמותאם לנסיעות בחו"ל. עדיין יותר גדולים מסד.

אם אתה הולך על סד מבלי להיות בטוח שיש סיכוי להצליח זה הימור קח בחשבון כי יתכן ותדרש לסיפאפ אם הסד לא יעזור. זה הכסף שלך. אף רופא לא יבטיח ולא יחזיר לך את הכסף. בתחילת דרכי חשבתי כמוך ושילמתי כפול, הסד עלה לי בזמנו חמשת אלפים שקל ולא עזר. אני מאחל לך הצלחה, עדכן אותנו.

רק תיזהר מחאפרים, שמוכרים כל מיני אביזרים ששווים כקליפת השום.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 213
    • פעילות 233

שלום לך וברוך הבא

אני מניח שקראת את הפוסט הנעוץ שליט "עיודד למשתמש החדש" אז אני לא אחזור על הדברים

גם אני לא הייתי קופץ למסקנה שמעבדת השינה קבעה שיש לנו דום נשימה ברמה נמוכה בכדי להמנע מהוצאות.

לא נתקלתי בכזו תופעה ואני ממש חושב שזה לא סביר

זה שאתה סובל מעייפות כמו שאתה כותב זה ברור ואף אחד לא שולל אבל בהחלט לא בטוח שדום נשימה הוא הסביה היחידה לעייפות

קיימות בעיות רפואיות ונפשיות רבות אחרות שגורמות לעייפות וחשוב לבדוק הכל.

מציע לך לעשות בדיקת שינה מקיפה במעבדת השינה (לא ביתית) כולל קריאת גלי מוח בשינה זה יכול להעלות בעיות נוספות שלא בהכרח קשורות לדום נשימה.

כמו כן בקש מרופא המשפחה שלך בדיקות דם מקיפות לאו העייפות זה ישלול חוסרים בהרבה ויטמינים ומינרלים שמחסור בהם יכול לגרום לעייפות.

לגבי סד דנטלי. אני בהחלט משתמש בו לנסיעות והוא יעיל עבורי למרות שאני סובל מרמה קשה של דום נשימה.

הוא כמעט פותר לי לחלוטין את הבעיה.

יש בהחלט רופאים מומחים בסדים דנטליים ואכן אפשר לנסות. שמו ש AVIS כתב זה לא זול וכאן אין השתתפות של הקופה (יש ביטוחים פרטיים שמכסים).

בכל אופן בהצלחה ואתה מוזמן לעדכן ולשאול

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

yor
    משתתף
    • נושאים 7
    • תגובות 37
    • פעילות 44

אני חושב שיעזור אם תציין היכן עשית את הבדיקה ובעזרת איזה מכשיר.

את הבדיקה האחרונה שלי עשיתי במכון מור עם מכשיר מדידה שקיבלתי ללילה אחד.

בעבר הרחוק יותר עשיתי בדיקה ובדיקה חוזרת בבית לוינשטיין (קופת חולים כללית). שם הבדיקה היתה הרבה יותר מקיפה גם מבחינת שאלון הרקע וגם הפרמטרים שנבדקו בלילה שישנתי אצלם במעבדה.

יתכן שכדאי לדרוש מהקופה בדיקה חוזרת ולבצע אותה במקום אחר. יכול להיות גם שאם טופס 17 שלך עדיין בתוקף יהיה קל יחסית להשיג בדיקה נוספת.

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 20
    • תגובות 213
    • פעילות 233

אכן הייתי עושה בדיקה מקיפה כמו ש YOR ציין שעשה בבית לוינשטיין

מדובר בבדיקה ממנה עולה ממצאים נוספים שיכולים לשפוך אור עלח בעיית העייפות

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

אלמוני
    • נושאים 1
    • תגובות 6
    • פעילות 7

קראתי כמה פוסטים פה לגבי המכשיר ורציתי לשאול כמה שאלו. תודה רבה לעונים. לפני כמה שבועות גילו שיש לי דום נשימתי בדרגה קלה למרות שבהרגשה אני מרגיש שזה קשה כי רוב היום אני כמו זומבי, לפעמים אני קם יותר עייף מאשר הלכתי לישון, אני קם מאוד עייף גם אחרי יותר מ10 שעות שינה וגם עצבני בלי סבלנות, רוב היום אני עייף ונרדם בקלות לא מצליח להתרכז אבל למרות זאת בבדיקת השינה קבעו שזה דרגה קלה ויש לי חשד שקבעו דרגה קלה זאת כדי לא לתת לי זכאות למכשיר CPAP שעולה לקופת חולים המון כסף (השתתפות עצמית 500-600 שקל ומחיר המכשיר עולה מ3000 ועד אין סוף).

גם אני מסכימה עם יצחק לחזור על בדיקת שינה! הסימפטומים שאתה מתאר אכן מדובר בחלק מסמפטומים של דום נשימה בשינה אך יכול להיות גם שהעייפות נובעת ממשהו אחר.

גם אני שמעתי פעם ממשהו שבדיקת שינה במכון מור  לא שיקפה את מצב  המטופל  כפי שדיווח  טרם ביצוע בדיקת שינה . לכן מומלץ לבצע בדיקת שינה חוזרת במקום אחר כמו בי"ח לווינשטיין שם הבדיקות שינה מקיפות יותר ומקצועיות יותר. או בדיקת שינה ביתית שניתן לבקש מחברות אשר מספקות שרות זה.

לגבי התקן דנטלי אין טעם לבדוק בשלב זה לפני שתבצע בדיקת שינה חוזרת . עלות התקן דנטלי אצל רופא שיניים יקר ללא החזרים ואין אפשרות להתנסות.

אפשר גם לנסות  לבקש מאחת החברות התנסות במכשיר סיפאפ לשבוע . ( לא כולם נותנים )

Y5656
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

תודה רבה חברים חברות, אני הולך לCT מוח שהנוירולוג שולח אותי ואני מקווה שיהיו לי יותר נתונים לגבי מה קורה. הסאד הדנטלי לא מתאים לי כי השיניים שלי קצת בעיתיות ולא בא להרוס אותם כדי לרפא משהו אחר ככה שאת זה אשאיר כפתרון אחרון.
    אלך ליד שרה שם ניתן להשכיר לחודש מכשיר CPAP כדי לראות אם עוזר במשהו ואם כן אולי אפילו אגיד למישהו שיביא לי מחו"ל במזוודה כי שם זה יותר זול. אם יהיו שינויים אני אעדכן. תודה לכולם.

dubart
    משתתף
    • נושאים 1
    • תגובות 2
    • פעילות 3

אני רואה שחלק מהחברים מסיימים ואומרים שאינם רופא, אני אפתח בזה – אינני רופא, אלא חדש בענין כמוך, אבל יש לי קצת מידע משלים:

ביד שרה אכן משאילים מכשירים. יש להם מסוגים שונים, ובגיל ומצב תחזוקתי שונה. הם משאילים ל- 3 חודשים. מסיכה אתה צריך לקנות מהם, כי אותה הם לא משאילים, וזה יעלה 310 ש"ח, אלא אם אתה יכול להשיג מסיכה ממקום אחר. הבעיה השניה היא שצריך לכייל את המכשיר, בעיקר לפי לחצים שמתאימים לך, וזה מגדיר רופא שינה אחרי מעבדת שינה. אם זה לא קרה – יש כאן בעיה לדעתי.

סוכנים של מכשירים, דרך קופ"ח, יתנו לך מכשיר לניסוי לשבוע בלבד, אבל זה מחייב הפניה מרופא שינה לאחר מעבדת שינה, ולפי מה שכתבת – לא בטוח שתקבל הפניה כזו.

עד כאן. ט.ל.ח.

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.