תחזוקת הסיפאפ

פורומים פורום CPAP ישראל תחזוקת הסיפאפ

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Y. S.
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 39
    • פעילות 41

שלום לכולם,

אני נתקלת בהרבה מטופלים שלא יודעים איך לתחזק את מכשיר הסיפאפ שלהם ורציתי לחדד את העניין.

ראשית, בכל מכשיר סיפאפ יש פילטר שחייבים לנקות ולהחליף בהתאם להוראות יצרן. זה מאוד חשוב, משום שפילטר סתום לא מאפשר כניסה של אוויר.

שנית, יש לשטוף את המסכה והצינור בהתאם להוראות יצרן. עור הפנים שלנו מפריש שומן וזיעה והמסכה סופגת אותם. בנוסף, הצינור מתמלא בחיידקים וחשוב לשטוף אותו.

מקווה שתתחזקו את מכשירי הסיפאפ שלכם למען בריאותכם ובואו נודה, הרבה יותר נעים לישון עם ציוד נקי 😊.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

יאנה ברוכה הבאה,

האם יש חומרים מיוחדים מומלצים לניקוי כל חלק, מה עם צינור חימום, איזה מים מומלצים ללחות?

Y. S.
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 39
    • פעילות 41

המים המולצים הם מים מזוקקים ואם אין אז מים קרים שעברו הרתחה.לניקיון רצוי להשתמש רק בסבון כלים ולא שום סבון אחר.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

יאנה, במכשיר הקודם השתמשתי במים סטרילים מבית המרקחת בסופר פארם, לפני כן השתמשתי במים מזוקקים לרכב, מה עדיף?

Y. S.
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 39
    • פעילות 41

אך ורק מים מזוקקים מבית מרקחת. אלה מים המיועדים לשימוש רפואי.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 3 years, 2 חודשים ע"י Y. S..
    יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 21
    • תגובות 359
    • פעילות 380

הניקיון והתחזוקה חשובים מאד

מדובר במכשיר המזרים אויר בלחץ גבוה למערכת הנשימה שלנו.

פילטר למכשיר. רצוי להשקיע בפילטר היפואלרגני בעל סינון גבוה יותר מפםילטר רגיל והלחליפו בתדירות גבוהה (אני מחליף אחת לחודש).

סטריליזציה  – היום יש רבים שקונים מכשירי סטריליזציה ביתיים למסיכה. לדעתי לא חובה.

מסיכה:
    פרק לגורמים, השרה בקערה עם מים חמימים ולסבן היטב, סוג הסבון חשוב מאוד ורצוי שיהיה סבון כלים (פארי,פלמוליב וכו…)
    כיון שהph שלו אלקאלי (בתרגום חופשי-מסיר שומן) בזמן ה"סיבון" צריך לתת כמה דקות השריה לחומר לעבוד ולפרק את מולקולת השומן מהסיליקון ואז לשטוף במים וביבוש למשש את הסיליקון ולראות שאינו "מחליק" כי אין שומן, אגב שכבת השומן היא זו שמשמשת קרקע פוריה להיווצרות חיידקים ולכן סבון 5.5 ph או שמפו תינוקות (אותו ph) לא נותנים את אותו אפקט.
    חוץ מזה במשך השבוע עצמו להשתמש עם מגבון בתוספת אלכוהול  כיוון שאלכוהול מייצר סוג של חיטוי כלשהו שהוא עדיף על סתם מגבון שמוריד שאריות של לכלוך ולא מבצע אקט של  חיטויי.  בנוגע לצינור, ניתן לשטוף אותו. אני ממליץ להחליף צינור אחת לשנתיים מחירו אינו גבוה.
    י

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

כל השנים השתמשתי בסבון ידיים לשטיפה בעקבות כתבתה של אנה, היום פעם ראשונה שטפתי בסבון כלים. התוצאה הרבה יותר טובה.

יש לי מכשיר חיטוי עם נורה אולטרה סגול משתמש בו מדי פעם, עושה רושם שעושה את העבודה אבל זה לא במקום שטיפה.

https://www.aliexpress.com/item/32969767841.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d7ORDy3

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 years, 11 חודשים ע"י Avis.
    Y. S.
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 39
    • פעילות 41

קופות החולים מממנות החזר אחת לשנה לציוד מתכלה (מסכה, צינור, פילטרים), לכן אני ממליצה להחליף את המסכה והצינור פעם בשנה, גם אם נראה שהם עדייין תקינים. למרות התחזוקה השוטפת, הצינור מתמלא בחיידקים וזה יכול לגרום למחלות והמסכה מתבלה ולא נותנת את אותו האפקט כמו בהתחלה.

קופ"ח כללית נותנת החזר מלא עד 1667 שקלים בשנה, מכבי נותנים מסכה וצינור שבהסדר חינם פעם בשנה ומאוחדת נותנים החזר עד 50% עבור רכישה של ציוד מתכלה.

בהצלחה

irity
    משתתף
    • נושאים 18
    • תגובות 80
    • פעילות 98

הי יאנה

יש לי 2 שאלות

1. פילטר – יש לי פילטר שנראה  עשוי מספוג. מצבו תקין לא בלוי ולא קרוע. האם עדיין אפשר להשתמש בו? (עברה שנה) קופ"ח כללית שינתה את מדיניותה והיא מממנת עזרים רק אחת לשנתיים. אז מה עושים? אפשר לרכוש פילטר שלא מיועד דווקא למכשיר שלי (ספאם)?

2. אין לי אומץ לנקות את הצנור. אצלי הוא בצבע שחור והתחושה שלא אראה אם נשארו  בתוכו טיפות מים, פשוט מחרידה אותי. מה עושים?

3. האם אפשר לנקות במי אוסמוזה הפוכה?

Y. S.
    משתתף
    • נושאים 2
    • תגובות 39
    • פעילות 41

צהריים טובים

ראשית, קופ"ח כללית לא שינתה את מדיניות ההחזרים, הם עדיין מחזירים פעם בשנה כמו יתר הקופות, אבל אם הפילטר נראה בסדר, אז בהחלט ניתן לשטוף אותו ולהמשיך ולהשתמש בו. לגבי פילטרים שלא מיועדים למכשיר שלך, לא הייתי מנסה כי לכל פילטר יש צפיפות מסוימת שמתאימה למכשיר ספציפי.

לגבי הצינור, אני לא יודעת אם שאפשר להשתמש באוסמוזה הפוכה, אבל אם מלחיץ אותך שישארו מים בצינור אז כחצי שעה לפני השימוש במכשיר תחברי את הצינור ותדליקי את המכשיר, האוויר ייבש את המים הנותרים בצינור.

אלמוני
    • נושאים 11
    • תגובות 42
    • פעילות 53

בקשר לניקוי הצינור מה עושים במקרה של צינור מחומם השטיפה לא פוגעת באלקרוניקה?

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 137
    • פעילות 145

לא. מקסימום מייבשים קצת עם מייבש שיער. אני השתמשתי בשני צינורות לסרוגין.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 98
    • תגובות 885
    • פעילות 983

בקשר לניקוי הצינור מה עושים במקרה של צינור מחומם השטיפה לא פוגעת באלקרוניקה

בצינור חימום יש מוליך חשמלי ומגעים אם שוטפים ומנערים בעדינות, אין בעיה. לא לנקות עם חוטר.

רותי, זה רעיון טוב להחזיק צינור נוסף.

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 8
    • תגובות 137
    • פעילות 145

עידו מקלינטיקה אמר שאפשר לנקות צינור מחומם  עם חוטר. כל השנים ניקיתי כך.

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.