AHI מעל 5

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 57
    • תגובות 415
    • פעילות 472

בלילה האחרון קבלתי תוצאה חריגה של AHI 6.5, המספר הזה הוא ממוצע לשעה של הפסקות נשימה מעל 10 שניות, במהלך השינה. גם הלחץ היה 11.1 במקום עד 10 שהיה בלילות הקודמים.

בלילות האחרונים,  AHI אצלי עבר את הגבול העליון שהיה לרוב עד 2,. אך מעל 5 זה הדליק לי נורת אזהרה.

כיון שבמכשיר בו השתמשתי AirMini אין לי אפשרות לראות גרפים, החלטתי הלילה לעבור למכשיר Resmed S10 בו ניתן להוריד גרפים ויותר פרטים כדי לנסות לנתח ולפתור את הבעיה, אם תמשך.

אמשיך לדווח בנושא.

אבי שדה - איני רופא ולא עוסק במכירת מכשירי סיפאפ.
    משתמש סיפאפ ותיק, מכשיר: ResMed S10
    מסכה: TAP® PAP Nasal Pillow Mask with Mouthpiece
    054-9989515 avi-sadeh@rfar.com

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 57
    • תגובות 415
    • פעילות 472

תוצאות AHI ב 10 לילות אחרונים -עם מכשיר AirMini :

5/6/2020 יום שישי 2.5  – שבת 3.1 – ראשון 2.9 – שני 5.0 – שלישי  2.3 – רביעי 2.1 – חמישי 1.7 – שישי 4.0 – שבת 5.4 -ראשון 6.4

15/6 יום שני – עם מכשיר Resmed S10  – התוצאה 1.3 – אמשיך עם זה

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 189
    • פעילות 208

תמשיך לדווח אבי

רק בריאות!

הכותב אינו רופא והייעוץ אינו ייעוץ רפואי ואינו תחליף לייעוץ רפואי

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 57
    • תגובות 415
    • פעילות 472

לאחר כשבוע שימוש ב-Resmed S10 הגעתי למסקנה כי במקרה שלי, לחות גבוהה וחימום הצינור משפיעים על AHI.

בלילה הראשון המכשיר כוון למקסימום לחות (4) וטמפרטורה (30 מעלות), קבלתי AHI 1.3, באותו לילה צריכת המים סטריליים היתה כמעט 80% מהמיכל ללילה.

למחרת הורדתי את הלחות למינימום (1) והטמפרטורה (27 מעלות) קבלתי AHI 4.6

לאחר יומיים העליתי לחות (2) קבלתי AHI 3.4 (צריכת מים רבע מיכל בערך)

כעת העליתי לחות (3) וטמפרטורה 30 מעלות – מאמין שהתוצאה תשתפר.

מסקנת כמעט סופית , המספרים מראים בברור כי לאחרונה מצבי החמיר ונדרשת תוספת לחות גבוהה החיונית לשמירת AHI נמוך, היות ומכשיר AirMini – אינו מוסיף לחות רק משמר חלקית את הלחות הקיימת בפה, לכן במצבי הנוכחי הוא לא מתאים לי לשימוש קבוע ועדיף לחזור ל-S10 שמוסיף לחות ממיכל המים.

ראוי לציין שעד היום האחרון בו השתמשתי ב-AirMini לא הרגשתי שינוי באיכות השינה, רק כאשר במקרה יום אחד קבלתי AHI מעל 6 דוחות מלילות קודמים וראיתי עלייה הדרגתית בנתונים, לכן החלטתי לטפל בזה לפני שיחמיר.

אם יהיו שיניים משמעותיים אמשיך לדווח.

כל האמור לעיל אינו בהכרח מתאים לאחרים, וכל אחד חייב להתאים את המכשיר לממצאים שלו ולנוחיותו.

רותי סבט
    משתתף
    • נושאים 4
    • תגובות 73
    • פעילות 77

תודה!

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 189
    • פעילות 208

טוב שהסתדרת אבי והבנת מה הבעיה

אני חושב שה AirMini כשמו כן הוא מתאים יותר לטיולים ונסיעות ופחות טוב לשימוש קבוע בבית

ה S 10 מכשיר מעולה וטוב שיש לך גם אותו

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 57
    • תגובות 415
    • פעילות 472

צחי,

לצערי עדיין יש לי לילות אומנם בודדים עם AHI 5-6 והכי נמוך 3, גם אם הלחות גבוהה במכשיר. כך שהאיירמיני זו לא הסיבה.אמינות המכשיר הקטן לא נופלת מהגדול. בימים אלו אני בודק מספר אפשריות,

לחץ התקופה אנו עוברים עכשיו? בתקופה זו, חבילת גלידה ביום גרמה לי לעליה בסוכר מעל הנורמה, 112. לפני שבוע הפסקתי עם הגליה. שאר תוצאות המעבדה הראו שאני עדיין בן 18. אני נוקו צעדים להוריד את הסוכר ללא תרופות ורק עוד 3-4 חודשים לאחר בדיקה נוספת אדע תוצאות.

שינוי בהרגלי השינה? זה קרה בדיוק לאחר החלפת כרית לחדשה, יתכן כי זמן השינה על הגב גדל מבעבר. רוב הזמן הקפדתי לישון על הצד כי שינה על הגב גרמה לי מחנק.

מה שמעניין זה שאני קם בבוקר ולא מרגיש עייפות, אפילו הרבה ימים לא ישן בצוהריים כפי שנהגתי לעשות בקביעות.

המסכה החדשה שאני עדיין בודק, הראתה השבוע פעמיים פרצוף אדום של דליפה, כך שיותר מידי שינויים בבת אחת מקשים על הסקת מסקנות ויקח מספר חודשים עד שאשים אצבע על הבעייה.

Avis
    מנהל בפורום
    • נושאים 57
    • תגובות 415
    • פעילות 472

בהמשך למעללי נתוני ה-AHI, הגעתי להבנה כי אין כלל השפעה ללחות על ה AHI, הלחות זה רק לנוחות. גם אין גורם חיצוני כלשהי על המספר (כרית, החלפת כיוון שינה). הבחנתי כי ככל שהשינה עמוקה יותר, ה AHI עולה, השיא עד היום היה 6.5 כשהממוצע נכון להיום מעט פחות מ-5. מה שמראה כי בלילות עם שינה לא עמוקה (הפרעות, מסכה) יורד ל 1.3.

רק לילות בודדים עם שינה עמוקה כנראה מעייפות המספר מעל 5. בעצם זה הגיוני, ככל שהשרירים רפויים יותר מספר AHI עולה, נכון?

אני יכול להמשיך לישון ככה. אם לא הייתי שם לב לזה זה לא היה מטריד, או אולי לבצע בדיקת שינה עם חדירת מצלמה כדי למצוא בדיוק את הנקודות הבעייתיות ואולי אוכל למצוא תרופה לבעיה. מה דעתכם?

יצחק
    מנהל בפורום
    • נושאים 19
    • תגובות 189
    • פעילות 208

אכן הגיוני שככל שהשינה יותר עמוקה יש יותר הפסקות נשימה כי השרירים בלוע ובכיך יותר רפויים ויש סתימות

אז נוצר מצב הפוך שדווקא בלילות בהן אתה ישן פחות טוב יש קריאת נתונים יותר טובה ופחות AHI

אני לא הייתי בכלל מתרגש מ AHI 5-6 זה ממש גבולי ובסדר גמור

במיוחד אם אתה לא מרגיש עייפות

לא הייתי משנה הרבה במקומך

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.